من ،تو و حرف هایی که نمی توان نوشت!

ای دوست نه هر چه درست و صواب بود ُ روا بود که بگویند...و نباید در بحری افکنم خود را ٬ که ساحلش بدید نبودو چیز ها نویسم بی خود٬ که چون واخود آیم بر آن پشیمان باشم و رنجورای دوست می ترسم وجای ترس است از مکر سرنوشت!

رساله عشق عین القضات همدانی

 

 

 

 

رو به روی تو زبانم بند می ماند هنوز

یک نفس در حد یک آه بلند می ماند هنوز

 

 

بعضی چیزها را نمی‌توان گفت. بعضی چیزها را حتی نمی‌توان نوشت. تنها می‌توانی در خودت بریزی. درست اینجا، در دلت. آنقدر بریزی و بریزی این کلوخه‌ی غم را که پر شوی از این همه وهم تلخ حضور!

بعضی حرف‌ها جایی در هیچ قلب و کاغذ و زبانی ندارند. جنس بعضی حرف‌ها طوری ست که حتی نمی‌توانی با یک آه سرد بیرون بدهی به شکایت یا حتی یک گله‌ی ناچیز ِ کوچک!

گویی الکن می شوی .می مانی که چه بگویی؟! چگونه بگویی؟!می شوی تشنه ای که انگار هیچ کلمه ای سیرابش نمی کند...

 بعضی حرف‌ها حتی درد هم ندارند که بخواهی نشان بدهی؛ با چهره‌ رنگ پریده، با لحن خسته‌ی صدا، با سکوت، بعضی حرف‌ها تنها به این کار می آیند که خواب شبانه را بگیرند و تا خود صبح کش بیایند و جز خستگی دم صبح چیزی به همراه نداشته باشند.

 

از تمام عاشقی از یاد من ، در خاطرم

این که دوست را نمی بیند می ماند هنوز

 

 

 

 

 

 

 

/ 19 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شگفت انگیز

سلام مطلب آزار دهنده ایست آدمو یاد حرف هایی میدازه که باید میزد ولی... ...................................................................... دپرس شدم[خنثی]

نیکو

از دیده به جاش اشک خون می آید دل خون شده ، از دیده برون می آید دل خون شد از این غصه که از قصه عشق می دید که آهنگ جنون می آید

نیکو

حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر کسی به اندازه ی حرف هایی است که برای نگفت دارد

میرمحمد

تازه فهمیدم دلم چه تنهاست. به روز می شوی و خبر نمی دی؟ من هم این وقت شب، به روز شدم. غزلی برای هیچ کس نوشتم بیا و بخوانش.

میرمحمد

مسی، دلم گرفته خیلی. از امشب تا آخر عمر برای دلم عزای عمومی در سرتاسر بدنم اعلام کردم.

مریم

سلام موافقم بعضی چیزا رو حتی زیر لبی به خدا هم نمی تونی بگی حتی به خدا

مهدیه

دقیقا !!! اما گاهی نگفتن یا توان گفتن نداشتن شیرین مینماید ...

عین القضات

ای دوست روا بود گفتن هر چه درست بود و صواب که گفتم پیش از این همه انها که می باید می گفت. در بحری افکندم خود را که ساحلش بدید نبود و چیز ها نوشتم بی خود که خود نمی پسندید و چون وا خود آمدم ژاژ خواه بود و پشیمان و رنجور و من هیچش وقعی ننهادم... ای دوست می ترسم از مکر سرنوشت که چون می اید تو را در سیلاب خویش وابرد و تو هنوز در اندیشه بودنت مانده باشی و رخت وجود از تنت ننهاده باشی. و جای ترس است از مکر سرنوشت چون بر خامی و کالی روح و جان شما چون تگرگ ببارد.این راه را راه رفتگان و از جان شسگان باشد نه هر آنکسان که خیال رفتن در خود می پرورند و تن در نمک ماندن بسوده اند

یگانه

یاد یه دیالوگ فیلم شب یلدای پور احمد افتم که می گفت: باید زخم هات رو برای خودت نگه داری. زخم ها سرمایه آدمن. بعضی وقت ها واقعا نمی شه چیزی گفت و عقده دل باز کرد. باید سرمایه بشن تا یه روز همش به کار بیان و این روزا چقدر این حرف های نگفته زیادن.

سپیده

چه حس اشنایی ...از جنس حرفهای لمس شده ...هضم شده