دختر بی گناه!!!

مامان همیشه دوست داشت اسم من را  می گذاشت مژگان ، من هیچ حسی به این اسم ندارم اما بابام حرف خودش به کرسی می برد !...اره می برد و طبق سنت خیلی  دموتراتیک  خانوادگیش که باید این سه اسم (علی / فاطمه / معصومه) در خانواده باشد  قرعه معصومه به من افتاد و باز هم من به این اسم حسی نداشتم  هرچند در جواب بی تفاوتی من بابا می گفت : مَعصومه یک نام دخترانه عربی است . معصومه یعنی دختر بی گناه . لقب فاطمه دختر امام هفتم موسی بن جعفر (ع ) است و مزار او در قم زیارتگاه شیعیان است تا  اینکه رفته رفته هر کسی به سلیقه خودش من را  یکجور صدا کرد .
مصی/مسی
معصوم
منوس( دخترخاله کوچک  ام این را باب کرد برای فامیل مادری)
معصی
محسی( این گویش اقوام همسر )
و در نهایت مسیح
 این قرائت آخری به دلم نشست و کم کم به هوس تغییر اسمم افتاد تا سال 85 تو وبلاگم به اسم مسیح شروع کردم به نوشتن و در این بین باید پاسخ گویی جماعتی می شدم که  اعتراض داشتن مسیح اسم مردانه است و بر زنانگی من نمی چسبد  پس کم کم خوانش مسی  را - تایید می کنم -  مسی با سین را ترجیح دادم به همه خوانش ها
اما هنوز هم اسمم برای من دلنشین نیست و نمی دانم اگر این اسم را نداشتم چه اسم دیگری را برای خودم انتخاب می کردم .
اما برخلاف شهیار قنبری باید بگویم :
اسم کوچک من زیبا نیست !

/ 6 نظر / 15 بازدید
غریبه

به نطر من نام لیلا یا لیلی برازنده ی شماست...

محبوبه

سال نو مبارک مسیح عزیز آرزو می کنم سالی همرنگ آرزوهایت داشته باشی...[گل]

محبوبه

سال نو مبارک مسیح عزیز آرزو می کنم سالی همرنگ آرزوهایت داشته باشی...[گل]

احمد

چرا ليلي يا ليلا غريبه؟ مسي هم خوبه مسي عزيز باور كن خيلي از شعرهايت به راحتي قابل فهم نيست ولي خوب خوبن-به نظر من بايد خيلي بيشتر شعر بخواني تا سبك خودت را بيابي

احمد

راستي (ليلي نام تمام دختران زمين است ) غريبه جان من و شماييم كه هميشه مجنونيم و فراموش شده ايم و اسم مان هرچه باشد فرق نمي كند نظر مسي چه مي باشد؟

حجت سعیدی

همیشه برام سئوال بود که چرا اسمت اینه.امروز اومدوم تو وبلاگت و جوابمو اینجا پیدا کردم. قشنگه مطالبت.بعضیهاشون هم خیلی پیچیدست پر از ایهام ، پر از ابهام شاید ناشی از پیچیدگیه فکریه یک زنه. ممنون. راستی اسم سارا فک کنم بهت بیاد.