راویان رفته اند فتنه بر پا کنند

هوای دلگیر پاییز

زوزه ی کلاغان وحشی

در مسیر باد

به گمانم

خبرهای خوشی در راه است !

هوا بوی سیب می دهد

 

 

 

پی نوشت:  

من طلبَنی وَجَدنی و مَن وجدنی عَرفنی و من عرفنی احبَّنی و من احبَّنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلیّ دیته و من علیّ دیته فانا دیته.

« حدیث قدسی »

آن کس که مرا طلب کند، مرا می یابد و آن کس که مرا یافت، من را می شناسد و آن کس که مرا شناخت، مرا دوست می دارد و آن کس که مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عشق می ورزم و آن کس که من به او عشق ورزیدم،(چون دوری او را نمی توانم تحمل کنم) او را می کشم و آن کس را که من بکشم، خونبهای او بر من واجب است و آن کس که خونبهایش بر من واجب شد، پس خود من خونبهایش می باشم!

/ 17 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حدیث

چیزی که تو این شعر دوس داشتم این بود که سه بند اول خبر از یک اتفاق شوم می داد و شاعر در بند 4 و 5 می گه خبرهای خوشی در راه است!...این نامنتظره رو دوس داشتم مصی...

مهدی

سلام خوبی مسیح خانم عزیز(چرا بد نگاه میکنی؟ من که هنوز نگفتم گیرا!) ممنون که سر زدی همیشه اینقدر درگیر درس بودم که پاییز رو درک نمیکردم! اما حالا توی پاییز دارم حل میشم. اگه زمستون بیاد دیگه چه شود!

مهدی

سلام نمی دونم من یادت هست یا نه؟ آخه خیلی وقت که دیگه به هم سر نمرنیم! راستی امروز برای اولین بار این قالب وبلاگتون دیدم خیلی تعجب کردم وقتی فهمیدم دخترید آخه فکر می کردم مسیح اسم پسره!!![سوال]

مهدی

سلام مسیح خانم عزیز (من هیچ چیزی بعد از این نمیگم مخصوصا کلمه هایی که اولش گ داره و آخرش الف!) همه شاهدن که شما در روز روشن منو تهدید کردین! حالا به جای این بهتر نیست کار رو از راه گفتمان حل کنیم؟ میریم بیرون توی یه رستورانی چیزی دو تا ماهی قزل خوشمزه میزنیم و بعدشم یه دسر شیرین! آی حال میده توی این هوای پاییزی...

مهدی

سلام مسیح خانم عزیز و ... (ها؟ نه بابا میخواستم بگم عزیز و مهربان!) راستش یه خرجی گذاشتی رو دستم تا برم بادیگارد بگیرم! خوب من از کجا می دونستم ماهی دوست نداری؟ مگه صد نکته رو خونده بودم؟ دید زود قضاوت کردی؟ مولوی یه شعری داره که من خرابش کردم و میگه: این همه همهمه و تندی و ناسازی چیست؟ نه همه همره و هم قافله و گیرا اند!

مهدی

مشترک ترم دومی مورد نظر متواری می باشد! جهت کسب اطلاعات گیراتر به کتاب صد نکته مراجعه نمایید!

سحر

نثر خوبی داری و دوست داری به شعر نزدیک بشی. امیدوارم. بر خلاف دوستت که از ادبیان خر نداره کلاغ در ادیات ما خوش یمنه نه شوم و همینطور پائیز و لذا غیر منتظره نیست بند 123 با 45 . اگه میشه کمتر برای هم قربون و صدقه برید و کمی مطالعه و ذوق به خرج بدید. عزیزا.

میرمحمد مومنی ثانی

خانم اسمعیلی سلام. پیداست به وبلاگتون سر نمی زنید. از اینکه یه نفر رو می بینم (اونم مونث) به درک تا این حد بالا از عشق رسیده حیرت کردم. شاید تحت تأثیر تعالیم جناب عین القضات قرار گرفته باشید. اومدم به وبلاگم دعوتتون کنم. راستی اگه از زنده یاد حسین پناهی هم خاطره ای دارید زحمت بکشید بفرستید می خوام یه یادنامه براشون درستکنم. توو شهر خودشون چاپ بشه(همشهری هستیم)