بانوی لبخند و شادی کجایی؟!

از کران تا به کران لشکر جور است ولی 

 از ازل تا به ابد فرصت درویشان است

نفیس من!

به هر روزنه ای که می‌نگرم خالیست...به هر کلامی که گوش می سپارم چیزی از دلتنگی ام نمی کاهد. این بار می خواهم  بنویسم برای تو ، تا شاید دمی آرام بگیریم در دل بیقرای هایم!

نفیسه ام !

می گویند: چرا این قدر بی تابی؟!.... چرا نمی دانند که اگر تو برای آنها تنها دوست بودی ، برای من  فراتری!

نفیس من!

ساجده می گوید ،دوری پدر پس از ماهها  او  را  این گونه بی قرار نکرد که  نبود تو  !.... نبود دوست را بر دل حقی است ! نبود دوست حقیقتی دامنگیر است !  نبود تو همه جا هست ! حتی خواب های این شب ها ی تو صبح نمی کند ! دعای  " اللهم فک کل اسیر" چقدر تو را زمزمه می کند!چقدر ریه هایم این شب ها پر از دعای توست. چقدر شب ها تو را تنفس می کنم.

نفیسه جان!

این روزها  ناخوداگاه با صدای اذان صبح بیدار می شوم ، گویی دوباره  اذان رادیوی کوچک و قدیمی مامان پری روشن است در آن خانه کوچک و گرم ، در روزهای امتحان!

نفیسه ام!

من سردم است، سرد ِ سرد ... به خدا سردم است  دوست من ! می دانم که با خنده های همیشه ،باورم نمی کنی ! و باز با همان تبسم شیرین و به خنده می گویی : ای زنی که در آستانه فصلی سرد ایستاده ای تو چه می فهمی که دختر مرداد چگونه سرما را حس می کند!....

اما! من این بار سردم است، سرد ِ سرد، هیچ گرم نمی شوم. تا نیایی تا در آغوش نگیرمت، با تمام وجود، گرما را حس نخواهم کرد.

می گویند : زندان سرد است . می دانم . این را من می فهمم. که سال ها در زندان زیسته ام . من درونم سرد است . امروز پیش از همیشه. می گویند آنجا سرد است . می دانم. من هیچ اجاقی روشن نکرده ام . پنجره ها را به سمت باد باز کرده ام. به سمت طوفان های سرد رها گشته ام.می گویند وقتی با هم می لرزیم بهتر سوختن های سرد را باور خواهیم کرد. تاب می آوریم. باید تاب بیاوریم. هزار اجاق خاموش سرد منتظر سوختن های ماست. ما می سوزیم تا چراغی بیفروزیم. تا روشنی بسازیم در این حجم سرد خاموش ! می خواهم سرما را به آتش بکشم. می خواهم سردی را در آغوشم بفشارم . دلم می خواهد این فضای سرد یخبندان را پاره پاره کنم. دلم می خواهد تو را دوباره ببینم. دلم را پشت پنجره می گذارم. برهنه و عریان. اگر هزار سال هم به درازا بکشد. برهنه در باد خواهم ایستاد. تا سرمای درونم را در آغوشت التیام بخشم.

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مستجاد

الانتظار اشد من الموت تلخترین تجربه، در نظر من انتظار کشیدن است. انتظاری که نمیدانی کی به انتها میرسد و مدام از خود میپرسی آیا به انتها خواهد رسید؟ هر وقت به یاد قصه یوسف و انتظار یعقوب می افتم، یا به یاد پدر و مادرانی که نشانی از فرزند خود ندارند، تمام وجودم را درد فرا میگیرد. با خود میگویم، یوسف گم گشته باز آید به کنعان، غم مخور...کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور........

میر محمد مومنی ثانی

آره دوست مجازی؟!!!!!!! ولی دلها که مجازی نیستن. هستن؟ احساس می کنم یه نسبت به ثبت نرسیده ای بین نفیسه و بی خورشید هست. همیشه در دفاع از مظلومیت زنان تیغ قهرم را بر اندام جهل مردان فروکوفته ام. نفیسه را اما جور دیگر دوست دارم. او خورشید دیگری است که نه به دست شوهرش بلکه به دست زنان خدای تاریکی که خود را مرد می نامند، هر روز عذاب می شود. پرومته ای از جنس زن. هرکول هستم ولی هنوز نشانی زندان پرومته را نیافتم.

زهرا باقری شاد

به اميد رهايي و ازادي....

کرگدن

ما لال ... ما هیچ ... ما نگاه ... ما فقط نگاه ... و البته هر بار بغض هم چاشنی ست ... و نفرین و دعا ... التماس و فریاد ... بد معجونی شده ایم از دولتی سر حضرات ...

عطر برنج

چی بگم مسیح جان! ای کاش کلامی فراتر از صبر و تسلی وجود داشت...

مریم

سلام نبودن یه دوست خوب سخته صبور باش گلم

سعیده

یک ماه شد مسی. دیگه حالم از این بیرون بودن به هم می خوره. چرا نمی تونیم هیچ کاری بکنیم. چرا همه چیز اینقدر عذاب اور شده.

نیکو

میسح جان امیدوارام هر چه زودتر ازادی نفیسه عزیز را جشن بگیریم به امید ان روز [گل]